Miniony weekend to szereg udanych zawodów piłki siatkowej.

Brązowy medal „Budowlanych” Łódź

W niedzielę zakończono rozgrywki MP Juniorek w Wieliczce.

W meczu o 3. miejsce Budowlani Łódź pokonali Energię Gedania Gdańsk 3:1 (25:20, 25:13, 24:26, 25:19). Od początku spotkania zespół „Budowlanych” lepiej przyjmował i skuteczniej atakował. Set drugi to pokaz gry naszego zespołu. W secie trzecim w zespole łodzianek wkradła się dekoncentracja i „oddano seta gdańszczankom do 24”. Set IV to przewaga „Budowlanych” od początku seta co pozwoliło zespołowi wygrać mecz 3:1 i zdobyć brązowy medal MP Juniorek

Zespół wystąpił w składzie: Joanna Pacak, Julia Brzezińska, Magdalena Woźniczka, Maria Woźniczka, Agata Gwardecka, Zuzanna Berkowska, Kinga Wysokińska (libero) oraz: Joanna Gruszka, Edyta Hałas. Trener – Jacek Pasiński.
W niedzielę zakończono także rozgrywki MP Juniorów, które miały miejsce w Częstochowie.
Od środy (15.04.) zespół „Wifamy” zmagał się w sportowej rywalizacji z najlepszymi zespołami juniorów w kraju. W drodze do walki o brązowy medal pokonali KS METRO Warszawa 3:0 i UMKS MOS Wola Warszawa 3:1. W walce o brązowy medal ulegli zespołowi BKS Chemik Bydgoszcz 0:3.

Zespół wystąpił w składzie: Damian Domagała, Łukasz Rajchelt, Patryk Smyrski, Adam Staniszewski, Artur Pasiński, Michał Podgrocki, Kacper Sas (libero) oraz Łukasz Rusin, Jan Franasik. Trener – Włodzimierz Kurek

W minioną niedzielę zakończyły się także półfinały grupy A – MP Młodziczek
w Konstantynowie Łódzkim. Zespół UKS Lider Budowlani Konstantynów Łódzki wywalczył awans do finałów MP Młodziczek. Awans do finałów MP Młodziczek z grupy C, które miały miejsce w Warszawie, wywalczył także zespół MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

12 kwietnia w tureckiej Sakarya reprezentacja Polski kadetów, prowadzona przez trenerów Sebastiana Pawlika i Jacka Nawrockiego, wywalczyła mistrzostwo Europy. Biało-czerwoni ostatni raz w tej kategorii wiekowej stawali na najwyższym podium równo 10 lat temu.
W zespole Mistrzów Europy wystąpił DAMIAN DOMAGAŁA, zawodnik Klubu Sportowego Wifama, a obecnie uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale.