Projekt Plażówka

Niezwykle aktywnie spędzali długi weekend siatkarze plażowi. Najpierw w świąteczny czwartek rywalizowali w organizowanym już po raz dwunasty Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Nocą – Burzenin 2014, a w sobotę spotkali się w Rawie Mazowieckiej, gdzie walczyli o Puchar Burmistrza.
W Burzeninie padł nowy rekord frekwencji – 76 par. W eliminacjach, które rozpoczęły się od godz. 11.00 wystartowało 49 par męskich, natomiast od godziny 14 do rywalizacji przystąpiło 25 par damskich.
Po wielu ciekawych spotkaniach, w których nie obyło się bez niespodzianek, do turnieju głównego awansowało 14 par męskich, do których dołączyły dwie pary organizatora oraz 8 par damskich. Nocny turniej główny otworzył Pan Jarosław Janiak – wójt gminy Burzenin, który również towarzyszył zwycięskiej parze o godz. 5.40 przy tradycyjnym zgaszeniu światła na boiskach po zakończeniu turnieju. W całym turnieju, na czterech boiskach rozegrano w sumie ponad 150 spotkań.
Po raz pierwszy nocny turniej wygrała para Piotr Nowak / Mateusz Skadłubowicz, która w finale pokonała zespół w składzie Piotr Kołodziejczyk / Łukasz Cudziło. Trzecie miejsce przypadło w udziale Michałowi Nalborskiemu i  Mariuszowi Jajus, po zwycięstwie nad Michałem Korycińskim / Sylwestrem Jankiem.
Wśród pań najlepsza okazała się para Weronika Filipczak / Julia Budny, która zwyciężyła w finale z łodziankami Kamilą Klajman i Kamilą Śnieżewską. Miejsce na najniższym miejscu podium zapewniły sobie Marta Pokora / Alicja Markiewicz po wygranej z Patrycją Drożdzińską i Aleksandrą Fokczyńską.
Impreza została zorganizowana dzięki staraniom Aleksandra Kowalskiego – głównego animatora siatkówki plażowej w powiecie sieradzkim, przy wsparciu Urzędu Gminy Burzenin oraz licznym sponsorom związanym z środowiskiem siatkarskim w regionie.

W sobotnich zmaganiach w Rawie Mazowieckiej atmosfera była bardziej kameralna, bo z przyczyn logistycznych mogły wystartować tylko 24 pary. Ale i tu nie zabrakło emocji.
Po raz trzeci w tym sezonie najlepszą okazała się para Maciej Biernat i Konrad Felisiak reprezentująca Trucht.com i siłownię "I'm fit", która pokonała w finale Michała Koryckiego i Jakuba Buckiego. W rywalizacji o trzecie miejsce Mateusz Skoneczny i Tomasz Narowski wspierani przez Biuro Podróży Sol Travel, Fit Fabric i Trucht.com pokonali parę Michał Żądło i Piotr Anteczek.
Puchary dla zwycięzców przygotował Burmistrz Rawy Mazowieckiej Pan Eugeniusz Góraj, a stroną organizacyjną zajmował się Piotr Strożek wraz z Tadeusz Kotusińskim i Zbigniew Urbańskim. Turniej wsparły firmy Papirus i Mirtex.

Już w najbliższą sobotę (28.06.) Projekt Plażówka przenosi się na jeden dzień do Głowna, gdzie zostanie rozegrany IV Turniej o Puchar Burmistrza Głowna, a w niedzielę powrót do Łodzi do Szkoły Podstawowej 205 na II Turniej Eliminacyjny Grand Prix Społecznej Akademii Nauk Par Mieszanych.