Dużo emocji na turnieju juniorek w Rawie Mazowieckiej

12 zespołów juniorek z całej Polski rywalizuje w turnieju o Puchar Starosty Rawskiego w Rawie Maz. Po niedzielnych meczach w grupach i półfinałach, wiadomo, że medale podzielą między sobą Sparta Warszawa, ŁKS MG13 Łódź oraz Barnim Goleniów.

W Rawie Mazowieckiej wykorzystując przerwę świąteczną spotkało się 12 zespołów juniorek z całego kraju, by zmierzyć się w XV Jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Siatkowej Juniorek. Tegoroczna edycja ma również wymiar międzynarodowy, bowiem do Rawy Mazowieckiej przyjechała reprezentacja Łotwy juniorek. W niedzielę rywalizacja rozpoczęła się w trzech czterodrużynowych grupach.

W grupie A bezkonkurencyjne były młode Łotyszki, które wygrały wszystkie swoje spotkania. Do półfinału awansował również zespół Volley Płock. Zdecydowanie gościnne były gospodynie turnieju, trzeba jednak przyznać, że Juvenia gra o wiele młodszymi zawodniczkami, które już nabierają szlifów siatkarskich w rywalizacji z o wiele silniejszymi rywalami.

Sporo emocji było w grupie B, w której w najciekawszym spotkaniu ŁKS MG13 Łódź pokonał 2:0 Spartę Warszawa. W składach obu zespołów nie brakowało zawodniczek na co dzień grających w II i I lidze kobiet – tym razem góra było drugoligowe łodzianki, które wygrały również dwa pozostałe spotkanie i całą grupę. Sparta awansowała do półfinału z 2. miejsca, a w meczu, który decydował o 3. i 4. miejscu w grupie Piątka Sandomierz pokonała po tie-breaku Poprad Stary Sącz.

W grupie C z bardzo dobrej strony pokazał się zespół Barnima Goleniów, który wygrał wszystkie swoje spotkania, chociaż dwa dopiero po tie-breaku. Do półfinału awansowała również bełchatowska Skra, chociaż do ostatniego meczu nadzieję na drugie miejsce miał też zespół z Nadarzyna. Wszystkie swoje spotkania przegrały młode rzeszowianki, które przyjechały do Rawy Mazowieckiej składem kadetek.

W wieczornych półfinałach nie brakowało emocji. Najwcześniej rozpoczął się mecz warszawskiej Sparty z reprezentacją Łotwy. Podrażnione porażką w grupie podopieczne trenera Jacka Pasińskiego pokonały 2:0 dobrze grające Łotyszki i awansowały do grupy finałowej. Znalazł się tam również zespół z Goleniowa, który w dwóch setach wygrał z Volley Płock. Emocjami i dramaturgią z meczu ŁKS MG13 Łódź i Skry Bełchatów można by obdzielić kilka spotkań. Co ciekawe oba zespoły rywalizują ze sobą w rozgrywkach wojewódzkich i są jedynymi zespołami w tej kategorii wiekowej bez porażki. Pierwszego seta po niezwykle długiej i zaciętej walce wygrały bełchatowianki 38:36! Gdy wydawało się, że zmęczone łodzianki po takim ciosie poddadzą się, te ostro wzięły się do pracy i wygrały druga partię 25:19. W trzecim, decydującym secie przy zmianie stron boiska Skra prowadziła 8:5, ale po chwili było już 11:9 dla ŁKS. W końcówce kontrowersyjna decyzja sędziów wywołała ostre sprzeciwy trenera i zawodniczek Skry, co zakończyło się dwoma czerwonymi kartkami. Podłamane bełchatowianki nie były już w stanie nawiązać walki i przegrały ostatecznie 11:15 – w finale zagra zespół prowadzony przez Agnieszkę Wołoszyn.

W poniedziałek w grupie walczącej o miejsca 1-3 spotkają się Sparta Warszawa, ŁKS MG13 Łódź oraz Barnim Goleniów. Skra Bełchatów, Volley Płock i reprezentacja Łotwy rywalizować będą o miejsca 4-6. W grupie walczącej o miejsca 7-9 znalazły się krakowska Wisła, Piatka Sandomierz oraz GLKS Nadarzyn, a o miejsca 10-12 zagrają Juvenia Rawa Mazowiecka, Poprad Stary Sącz oraz MKS VLO Rzeszów.