Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – VIII kolejka

W dniu 30.11.2013 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się VIII kolejka rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.
W Ekstraklasie kobiet ciekawe widowisko stworzyły wicemistrzynie ligi Dzikusy I oraz zawodniczki zespołu API Rąbień. Po długim, trwającym pięć setów spotkaniu swoją minimalną wyższość udowodniły siatkarki z Rąbienia wygrywając 3:2. W innym meczu rywalizowały obrończynie tytułu z drużyny Grid Volley oraz Wyborowe. Po szybkich trzech setach triumfowały te pierwsze. Na prowadzeniu w tabeli niezmiennie Itaka Jutrzenka.
VIII kolejka spotkań nie przyniosła zbyt dużych emocji w spotkaniach Ekstraklasy mężczyzn. Wszystkie rozegrane pojedynki kończyły się wyraźnymi zwycięstwami faworytów w trzech setach. I tak PGE rozprawiło się z Sokołem Rzgów, Iskra udowodniła wyższość nad Piazza Cafe, natomiast TKKF Dzikusy nie miały problemów z pokonaniem Fantomu.
W I lidze kobiet coraz lepszą formą mogą pochwalić się zawodniczki ŁKS Głuchych. Po bardzo dobrym spotkaniu i zwycięstwie 3:1 nad ZSO nr 4, ŁKS awansował do pierwszej czwórki. Pozostałe trzy drużyny z czołówki tabeli pewnie wygrały 3:0 swoje spotkania potwierdzając przewagę nad resztą zespołów. Liderki z Fuks Sulejów gładko uporały się ze Stalą Głowno, Energia zwyciężyła Tsunami, natomiast Salos Wodna nie dała większych szans Energii Duo.
W I A lidze mężczyzn dwie prowadzące drużyny musiały przełożyć swoje szlagierowe spotkanie o fotel lidera. Fakt ten wykorzystały zespoły AVolley.pl oraz Classa Polska, które dzięki gładkim trzysetowym zwycięstwom odpowiednio nad Bez nazwy oraz Gremi i zdobytych cennych czterech punktach objęły prowadzenie w tabeli. Pojedynek drużyn zamykających stawkę lepiej rozegrali Czarni pokonując 3:1 zespół AMC, po czym obie ekipy zamieniły się miejscami.
Niezwykle wyrównana sytuacja ma miejsce w I B lidze mężczyzn, gdyż różnica między drugim a szóstym zespołem tabeli wynosi zaledwie 2 punkty i każda następna kolejka może kompletnie pozmieniać układ miejsc. Reszcie drużyn ucieka natomiast Bejłocz, który po kolejnym zwycięskim spotkaniu, tym razem nad Energeo 3:0, przewodzi stawce z już 7 punktową przewagą nad Starszakami. Siatkarze wicelidera tabeli dość niespodziewanie ulegli, mimo ambitnej postawy i walki przez pięć setów, lepiej dysponowanym tego dnia zawodnikom Bruklandu.
W II lidze mężczyzn udany rewanż za pojedynek z I rundy odnotował zespół Vent Energy w meczu przeciw UKS SMS. W pierwszej w tym sezonie konfrontacji tych drużyn to SMS zwyciężył po pięciu zaciętych setach, natomiast w minioną sobotę zawodnicy Vent Energy najwidoczniej wyciągnęli wnioski z tamtej porażki i od początku spotkania lepiej prezentowali się na tle swoich przeciwników, dzięki czemu tym razem to oni cieszyli się triumfując 3:1. Drugą wygraną w tym sezonie odnieśli siatkarze Elma-RK pokonując 3:1 Izbę Celną, a dzięki temu zwycięstwu opuścili ostatnie miejsce w tabeli kosztem najbardziej doświadczonej w historii ŁALS drużyny Popularni.
VIII kolejka spotkań przyniosła dwa pojedynki na szczycie tabeli III ligi mężczyzn. Po zaskakująco gładkim zwycięstwie 3:0 nad dotychczasowy liderem VC Chlory na prowadzenie wysunął się ZWiK. Również w trzech setach CentiNet triumfował nad zespołem Damy Radę co pozwoliło mu objąć pozycję wicelidera tabeli. Kolejne dobre spotkanie rozegrali młodzi siatkarze z Akademii Skry Bełchatów. Drużyna prowadzona przez Bartłomieja Bartodziejskiego pokonała 3:0 Terwo potwierdzając tym samym, iż będzie liczyć się w walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.
Serdecznie zapraszamy kibiców na ostatnią w tym roku kolejkę rozgrywek, która odbędzie się dopiero za dwa tygodnie 14.12.2013 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).