Ostatnia wygrana siatkarek ŁKS w hali przy al. Unii Lubelskiej 2

Łodzianki zwycięstwem pożegnały się z hala przy al. Unii Lubelskiej 2. W sobotę w trzech setach pokonały Jedynkę Łomża, a ich przewaga w każdym elemencie gry była ogromna.
 Łodzianki spotkaniem z UKS Jedynka PWSiP Łomża pożegnały mury hali przy al. Unii Lubelskiej 2. To właśnie ten obiekt przez lata służył zawodniczkom ŁKS i to tutaj bały się przyjeżdżać nawet najmocniejsze zespoły. Tutaj także klub świętował swoje największe sukcesy – m.in. mistrzostwo Polski zdobyte w roku 1983 i dwa srebrne medale mistrzostw Polski (wywalczone w latach 1982, 1986). Choć dziś okoliczności i drużyna są już zupełnie inne to w meczu z siódmym zespołem grupy 3 II ligi kobiet chyba nikt nie wyobrażał sobie innego scenariusza niż pewne zwycięstwo miejscowych siatkarek.
Ostatecznie dominacja gospodyń znalazła swoje odzwierciedlenie w wyniku, choć w ostatnim secie z pewnością wiceliderki grupy 3 nie pokazały pełni swoich możliwości (25:21). – Kiedy dwa pierwsze sety wygrywa się tak stosunkowo łatwo, to w trzecim wkrada się większe rozluźnienie, zmniejsza się koncentracja. To jest właśnie syndrom trzeciego seta. Ale jeżeli zespół potrafi się sam zmobilizować, „nakręcić", zbudować atmosferę na boisku to wtedy wygrywa 3:0. Powiedzenie „kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3" nie wzięło się z niczego – mówiła po spotkaniu młoda atakująca ŁKS, Patrycja Drożdzińska.

ŁKS Commercecon Łódź – UKS Jedynka Łomża 3:0
(25:16, 25:10, 25:21)
Składy zespołów:
ŁKS: Suwińska (7 pkt.), Łuczak (10), Kucharczyk (7), Lipińska (1), Wołoszyn (3), Gajewska (11), Markiewicz (libero, 1) oraz Drożdzińska (6) i Wasiak (9)
Jedynka: Gromadzka (10), Bondar (7), Karpińska (1), Biała (9), Bojanowska, Domurat (3), Łapacz (libero) oraz Krystosiak