Projekt Plażówka 2013 – II Turnieje Eliminacyjne

Upłynął kolejny weekend w Łodzi pod znakiem siatkówki plażowej. Na II Turniejach Eliminacyjnych XVII cyklu o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn organizowanych przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi zjawiła się blisko setka par.

Pomimo niezbyt zachęcających warunków pogodowych w sobotę wystartowało 50 par męskich. W niedzielę padł kolejny rekord frekwencji w rywalizacji pań. Po raz pierwszy w historii w turnieju brało udział 41 zespołów żeńskich (dla porównania w organizowanych w ten weekend zawodach ogólnopolskich w Toruniu wystartowało zaledwie 25 par kobiet).

Rywalizujący w sobotę zawodnicy niezwykle ciepło przywitali gościa turnieju Panią Małgorzatę Niemczyk Posła RP, która w tym roku objęła Patronat Honorowy nad turniejami rozgrywanymi w ramach Projektu Plażówka 2013. Nasza znakomita siatkarka ze szczególną uwagą obserwowała uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS, których być może w przyszłości będziemy mogli oglądać na największych arenach siatkarskich świata. Młodzieżowi reprezentanci naszego kraju, podopieczni trenera Andrzeja Piotrowskiego nie sprawili zawodu i zajęli cztery pierwsze miejsca. Po niezwykle zaciętych meczach finałowych zakończonych dopiero w trzecich decydujących setach zwyciężyła para Dominik Kmiecik / Jakub Macura przed Mateuszem Łysikowskim i Tomaszem Wierzbickim. Trzecie miejsce zajął zespół w składzie Adam Manios / Adam Andrys, a czwarte Damian Jakubiuk / Kacper Bąkiewicz.

Podczas niedzielnych rozgrywek pań niezwykle miłą niespodzianką było pojawienie dawno nie widzianej w Łodzi Magdaleny Saad. Obecna libero drużyny Orlen Ligi Siódemki Legionowo, z przyjemnością przyjechała do naszego miasta gdzie stawiała pierwsze kroki w swojej bogatej siatkarskiej karierze. Niestety po wygraniu dwóch spotkań z uwagi na uraz partnerki musiała wycofać się z turnieju. Na zawodach po kilkuletniej nieobecności pojawił się również przedstawiciel ŁZPS w osobie Prezesa Związku p. Bogusława Adamskiego.

Całodzienną rywalizację kobiet zakończył bratobójczy finał, w którym Olga Chojnacka w parze z Anetą Dzwonnik pokonała swoją siostrę Agnieszkę Chojnacką grająca z Niną Koźmą 2:0. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Bakuła / Klaudia Banasiak, które dopiero w trzecim secie pokonały Martynę Witkowską i Patrycję Lipińską. Warto podkreślić, że drugie i trzecie pary turnieju to jednocześnie finalistki i reprezentantki naszego województwa w rozgrywanych w przyszłym tygodniu Półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski.

Kolejne III turnieje eliminacyjne pod koniec czerwca, ale organizatorzy cyklu Projekt Plażówką 2013 zapraszają już w najbliższy czwartek 30.05.2013 do Burzenina na XI Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej Nocą. Początek eliminacji mężczyzn od godz.11.00, kobiet od 15.00, a turniej główny tradycyjnie rozpoczyna się o 22.00.