Tylko MKS 16 Łódź pozostał w walce o II ligę

Z pięciu zespołów z naszego województwa walczących o awans do II ligi przez etap turniejów półfinałowych przebrnął tylko MKS 16 Łódź. O tym, czy podopieczne trener Anny Wolskiej zdołają wywalczyć bezpośredni awans dowiemy się już za dwa tygodnie.

W turnieju półfinałowym w Konstantynowie Łódzkim zagrały dwie drużyny z naszego województwa – Lider i MKS 16 Łódź oraz Nike Węgrów. Z udziału w turnieju zrezygnował wcześniej zespół z Białej Podlaskiej. Drużyna z Węgrowa budowana była z myślą o awansie do II ligi kobiet i pokazała to w pierwszych dwóch dniach turnieju, najpierw pewnie pokonując łodzianki, a następnie bez straty seta wygrywając z Liderem i awansując do finału z pierwszego miejsca. O drugie, premiowane awansem miejsce zagrały więc drużyny Lidera i MKS 16. Górą były podopieczne trener Anny Wolskiej, które pokonały gospodynie 3:0 i to one walczyć będą dalej o awans. Za dwa tygodnie siatkarki MKS 16 Łódź zagrają w turnieju finałowym w Gdańsku z miejscową Gedanią, Ekstrimem Gorlice i Chemikiem Police. Zwycięzca turnieju wywalczy bezpośredni awans, zespół z drugiego miejsca zmierzy się w barażu z Jedynką Łomża lub AZS UMCS Lublin.

Nie udała się również wyprawa do Lublina siatkarkom łódzkiego Startu. Łodzianki w piątek przegrały 2:3 z Mazovią Warszawa, a dzień później również po tie-breaku z Sobieskim Lublin. Ostatniego dnia turnieju Start uległ 0:3 NOSiRowi Nowy Dwór Mazowiecki i zakończył udział w turnieju półfinałowym na 4. miejscu.

Nie udało się również awansować do turniejów finałowych zawodnikom Lechii Tomaszów Mazowiecki i Siatkarza Drużbice. Tomaszowianie rozpoczęli turniej, którego byli gospodarzami, od porażki 0:3 z Huraganem Wołomin, ale sobotnia wygrana 3:2 z ZK Biała Podlaska dawała jeszcze szanse na awans. Trzeba było pokonać jednak w ostatnim meczu Hutnika Dobry Wynik Kraków. Ta sztuka siatkarzom Lechii jednak się nie udała, górą byli zawodnicy z Małopolski, którzy po wygranej 3:1 awansowali z 2. miejsca do finału. Trzy porażki w Nałęczowie zanotowali na swoim koncie zawodnicy Siatkarza Drużbice, którzy przegrali 2:3 z Cisami Nałęczów, 1:3 z AZS ATH Bielsko-Biała i 0:3 AZS UW Warszawa i tym samym zakończyli już sezon.