Zespoły kadetek w komplecie w ćwierćfinale

Wszystkie trzy zespoły kadetek z naszego województwa wystąpią w ćwierćfinale mistrzostw Polski kadetek. W miniony weekend awans do tej fazy rozgrywek uzyskały EKS Skra Bełchatów i Dargfil Tomaszów Mazowiecki.

Siatkarki z Bełchatowa rywalizowały od piątku do niedzieli w turnieju 1/8 finału mistrzostw Polski kadetek w Lublinie. Podopieczne trenera Piotra Cyniaka wygrały wszystkie trzy spotkania, tracąc zaledwie jednego seta. Bełchatowianki rozpoczęły turniej od wygranej 3:1 z gospodyniami, potem już bez straty seta pokonały Piątkę Sandomierz i GLKS Nadarzyn. Awansując z pierwszego miejsca do turnieju ćwierćfinałowego Skra trafiła do grupy 7 1/4 finału MP. W Nowym Sączu bełchatowianki zagrają z Sandecją, NTSK Nysa oraz TPS Rumia.

Swoją grupę w Legionowie wygrały również kadetki Dargfilu Tomaszów Mazowiecki. Podopieczne trenera Krzysztofa Filipowicza pewnie wygrały wszystkie trzy spotkania po 3:0 kolejno z Tomasovią Tomaszów Lubelski, Salosem Kielce (pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 25 małych punktów) i Legionovią. Dargfil w 1/4 finału zagra w grupie 2 w Złotowie. Przeciwnikami młodych tomaszowianek będzie miejscowa Sparta, Truso Elbląg oraz Gwardia Wrocław.

W ćwierćfinale bez konieczności gry w 1/8 finału znalazł się mistrz województwa łódzkiego. Siatkarki Abisu SP64 Łódź w dniach 15-17 marca zagrają o awans do półfinału w Warszawie. Gospodarzem turnieju będzie MOS Wola Warszawa, a zagrają w nim także zespoły Volleya Płock i SPS Politechniki Częstochowskiej.