Projekt Plażówka – Andrzejczak/ Łoś ponownie najlepsi

W niedzielny poranek Projekt Plażówka gościł we Wiączyniu Dolnym. Na obiekcie Centrum Sportowo-Rekreacyjne "ZBYSZKO" po dwóch turniejach eliminacyjnych nadszedł czas na finały „Zbyszko MINI Premium Arena Beach Volleyball Cup 2015”. Do rywalizacji o atrakcyjne nagrody finansowe oraz możliwość trzydniowych testów samochodów marki MINI przystąpiło 8 par, które wcześniej musiały wystąpić w co najmniej jednym turnieju eliminacyjnym. Do pierwszego półfinału jako dotychczasowi niepokonani awansowali Piotr Kłaczek oraz Michał Krymarys a także Mateusz Skoneczny wraz z Tomaszem Narowskim. Tym pierwszym przyszło zmierzyć się z parą Cyprys/Trejster. Od początku tego spotkania to duet Kłaczek/Krymarys dyktował swoje warunki gry, pozwalając na nie wiele swoim przeciwnikom. Pierwszy set zakończył się ich przekonującym zwycięstwem 21:14. W drugiej odsłonie obraz gry nie zmienił się i zwyciężając ponownie stosunkiem 21:14 Kłaczek z Krymarysem przypieczętowali swój awans do finału. Drugie starcie półfinałowe było rewanżem za ubiegłotygodniowy finał II turnieju eliminacyjnego pomiędzy wspominaną już parą Skoneczny/ Narowski a triumfatorami rozgrywanej dzień wcześniej Plaży Janówka – Andrzejczakiem i Łosiem. Podobnie jak przed tygodniem mecz między tymi zespołami dostarczył wiele emocji i mógł zadowolić nawet wybrednych kibiców. Dwa pierwsze sety to nieznaczna przewaga jednej z drużyn. Partia numer jeden padła łupem Skonecznego i Narowskiego (21:16) natomiast w drugiej to Andrzejczak z Łosiem byli górą (17:21). Jednak emocje sięgnęły zenitu w rozgrywce tie-breakowej. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć przeciwnikom na kilka punktów. Grę na przewagi minimalnie lepiej poprowadzili Kondrad Andrzejczak oraz Adam Łoś, dzięki czemu wygrywając 16:14 to oni mogli cieszyć się z uczestnictwa w kolejnym finale turnieju.

Para Skoneczny/ Narowski gorycz porażki po tak dobrym występie lecz przegranym, postanowiła odbić sobie w meczu o trzecie miejsce. Pierwszy set przeciwko Jakubowi Cyprysowi i Adrianowi Trejsterowi to doskonała gra tych pierwszych, która zaowocowała pewną wygraną 21:12. Drua partia przyniósła znacznie więcej emocji, jednak w końcowej jej fazie ponownie górą byli Skoneczny z Narowskim, dzięki czemu wskoczyli na najniższy stopień podium. Trzy setowy bój mogliśmy za to podziwiać w finałowym spotkaniu. Po nieznacznie przegranym pierwszym secie (19:21) para Andrzejczak/ Łoś zmobilizowała się maksymalnie, dzięki czemu w drugiej odsłonie rywale, czyli Kłaczek/Krymarys zostali przez nich zdominowana całkowicie, co potwierdza wynik 21:10. Nie zwolnili oni tempa i w decydującym secie, w związku z czym kolejny tego weekendu tie-break o stawkę zakończył się triumfem Kondrada Andrzejczaka oraz Adama Łosia.

Atrakcji podczas niedzielnego turnieju nie zabrakło – jedną z rozrywek imprezy były jazdy samochodami MINI z doświadczonym pilotem rajdowym – Maciejem Wisławski, widzowie mieli możliwość spróbowania przepysznych dań z grilla przygotowanych przez Szefa Kuchni restauracji Rancho, która znajduje się na terenie ośrodka ZBYSZKO. Dla najmłodszych zapewnione były liczne atrakcje m.in.: malowanie twarzy, dmuchane zamki, trampolina, przepyszna wata cukrowa oraz lody. Całej imprezie przygrywał DJ z tomaszowskiego klubu Ęklawa, tworząc niepowtarzalny klimat letniej zabawy. Organizatorem turniejów było Centrum Sportu i Rekreacji „ZBYSZKO” oraz dealer MINI Premium Arena z siedzibą przy ul. Rokicińskiej w Łodzi.

Wyniki Finałowego turnieju Zbyszko MINI Premium Arena Beach Volleyball Cup 2015: