II turniej eliminacyjny Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej – Łask 2015

W ubiegły weekend rozegrane zostały drugie turnieje eliminacyjne Wakacyjnej Ligi Siatkówki Plażowej – Łask 2015. Tym razem aura na kąpielisku łaskiego Centrum Sportu i Rekreacji dopisała i 18 duetów męskich oraz 14 żeńskich toczyło swoje zmagania przy pięknej słonecznej pogodzie.

W sobotnim turnieju panów zwycięstwo odnieśli Łukasz Szremski i Mateusz Bartoszewicz. Łaskowianie nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie spotkania łącznie z finałem, w którym pokonali Adama Zielińskiego (Warszawa) i Krzysztofa Jeziorowskiego (Kozienice) 2:1. Mecz finałowy miał bardzo emocjonujący przebieg. W secie pierwszym Szremski i Bartoszewicz prowadzili już 14:10, jednak rywale, głównie dzięki silnym zagrywkom Jeziorowskiego zdobyli w końcówce 6 punktów z rzędu i zwyciężyli 16:14. W drugim secie początkowo prowadzili goście z Warszawy i Kozienic, jednak Łukasz i Mateusz odrobili straty i zwyciężyli 15:11. W decydującej partii przez długi czas żaden z zespołów nie mógł osiągnąć przewagi większej niż 1 punkt. Taka sytuacja utrzymywała się do stanu 11:11. Wtedy to na 3 punkty odskoczyli łaskowianie i nie oddali prowadzenia do końca meczu zwyciężając 15:12.

Bardzo wyrównane było również spotkanie o miejsce trzecie, w którym zmierzyli się Michał Ślipek i Marcin Bogusławski (Kościerzyn) oraz Michał Cieślak i Bartłomiej Świeszczakowski (Sieradz). W secie pierwszym oba zespoły miały po kilka piłek setowych, a partia zakończyła się wynikiem 21:19 dla duetu Ślipek/Bogusławski. W drugiej odsłonie zespoły również toczyły wyrównany bój punkt za punkt, a w końcówce szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść Marcin i Michał, wygrywając 17:15.

II turniej eliminacyjny mężczyzn:
1. Łukasz Szremski, Mateusz Bartoszewicz
2. Adam Zieliński, Krzysztof Jeziorowski
3. Michał Ślipek, Marcin Bogusławski
4. Michał Cieślak, Bartłomiej Świeszczakowski

Po dwóch turniejach na czele rankingu znajdują się wspólnie Michał Ślipek i Marcin Bogusławski, którzy zgromadzili po 300 punktów. Dzięki wygranej w sobotnim turnieju duży awans zanotowali Łukasz Szremski i Mateusz Bartoszewicz, którzy z 258 punktami zajmują ex aequo miejsce piąte.

9. Bartłomiej Świeszczakowski – 230

Niedzielny turniej pań również przyniósł wiele emocji, a piękna pogoda sprawiła, że zmagania oglądało sporo osób wypoczywających na łaskim kąpielisku. W meczu finałowym spotkały się Hanna Szymańska (Warszawa) i Monika Lipińska (Mszczonów), a ich przeciwniczkami były Karolina Szmigielska i Renata Biała. Pierwszy set padł łupem Karoliny i Renaty, które na początku osiągnęły kilkupunktową przewagę i utrzymały ją do końca tej partii, wygrywając 15:9. W secie drugim sytuacja się odwróciła i Hania i Monika prowadziły już 11:2, głównie dzięki silnym zagrywkom Lipińskiej, które sprawiały sporo problemów rywalkom. Szmigielska i Biała odrobiły część strat, ale odsłona zakończyła się zwycięstwem pary Szymańska/Lipińska 15:11. W decydującej odsłonie Hania i Monika również okazały się lepsze od rywalek zwyciężając 15:12, a w całym spotkaniu 2:1.
W meczu o miejsce trzecie, podobnie jak w pierwszym turnieju  mogliśmy oglądać Agnieszkę Krawczyk (Łask) i Alicję Markiewicz (Bałucz). Ich rywalkami były Marta Grzanka i Marta Pytlarz reprezentujące Kalisz. Obie pary spotkały się wcześniej już w II rundzie i wówczas po tie-breaku lepszy okazał się duet Grzanka/Pytlarz. W meczu o brązowy medal sytuacja się odwróciła i to Agnieszka i Alicja okazały się lepsze, zwyciężając 2:0 (18:16, 15:12).

II turniej eliminacyjny kobiet:
1. Monika Lipińska, Hanna Szymańska
2. Karolina Szmigielska, Renata Biała
3. Agnieszka Krawczyk, Alicja Markiewicz
4. Marta Grzanka, Marta Pytlarz

W rankingu pań na samodzielne prowadzenie wysunęła się Karolina Makaruk, która w niedzielnym turnieju, grając w parze z Katarzyną Pakułą-Nockowską zajęła miejsce piąte. Tuż za jej plecami z dwupunktową stratą znajdują się Alicja Markiewicz i Agnieszka Krawczyk, które jak do tej pory zajęły dwie trzecie lokaty.