MISTRZOWIE „2” z Tomaszowa Maz. – Minisiatkówka KINDER+SPORT

Drużyna KS Lechii w składzie: Marcel Hendzelewski, Dawid Suski i Mateusz Owsianka została Mistrzami Polski w XXI edycji ogólnopolskiego turnieju mini siatkówki Kinder Sport w kategorii dwójek. Trenerem zespołu jest Małgorzata Włosek.

Turniej odbywał się w dniach 3- 5 lipca w Krakowie w halach Akademii Górniczo – Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Wisły Kraków. Wzięło w nim udział 1 344 zawodniczek i zawodników i 288 trenerów z 16 województw. Rozegrano 1 608 meczów niemal równolegle z najważniejszymi meczami rozgrywek Ligi Światowej.

Na uroczystym otwarciu finału obecni byli trenerzy kadry narodowej: Stephane Antiga i Philippe Blain oraz Ambasadorzy Programu Kinder Sport: Piotr Gruszka i Sebastian Świderski, którzy obecni byli także podczas uroczystej dekoracji zwycięzców.

W drodze do Wielkiego Finału drużyna Lechii rozegrała 13 meczów, w każdym pokonując rywali 2:0. Tylko Lechii udało się wygrać wszystkie spotkania bez straty choćby 1 seta. Również w finale nasza młodzież pokonała DMKS Plas Kielce 2:0. MVP turnieju finałowego został Marcel Hendzelewski.

W nagrodę, zwycięzcy pojada do Mediolanu ekskluzywnym autokarem Kadry Narodowej w towarzystwie Sebastiana Świderskiego i Piotra Gruszki. Odwiedzą pawilon Polski i specjalny pawilon Kinder Sport podczas Expo 2015.

To już drugi z rzędu sukces młodzieży Lechii w tym turnieju. W zeszłym roku wygrała para: Marcel Hendzelewski i Jakub Strawiński (KS Lechia – SP 10).