Ogólnopolska Gimnazjada w Grach Zespołowych

W XI Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Grach Zespołowych – Lublin 2015 województwo łódzkie reprezentowało Publiczne Gimnazjum nr 8 z Łodzi. W lubelskich zmaganiach, które rozpoczęły się w dniu 05.06.2015, spotkało się 14 najlepszych szkół gimnazjalnych w Polsce (zabrakło mistrzów woj. podlaskiego oraz woj. warmińsko-mazurskiego). Łodzianom w fazie grupowej przyszło się zmierzyć z drużyną Gimnazjum nr 15 z Bydgoszczy, Gimnazjum nr 1 ze Skarżyska Kamiennej oraz Gimnazjum nr 4 z Katowic. Bardzo mocny przeciwnik z Bydgoszczy był za silny dla „ósemkowiczów”, natomiast w meczach z dwoma kolejnymi rywalami, łodzianie poradzili sobie bez większych problemów i z drugiego miejsca w grupie awansowali do następnej fazy. Kolejnymi przeciwnikami siatkarzy z Łodzi byli uczniowie Gimnazjum z Wołomina i Nysy. Z tym pierwszym przeciwnikiem łodzianie pokazali, że są bardzo mocną drużyną wygrywając 2:0 (25:7, 25:20), natomiast z drugim przyszedł lekki kryzys i niespodziewanie ulegli kolegom z Nysy 1:2, a wynik meczu Bydgoszcz – Wołomin (0:2) definitywnie zamknął już szansę walki o brązowy medal, i wtedy organizatorzy imprezy, czyli ZG SZS oraz LSZS zmieniali po kilka razy decyzję w sprawie, o które miejsca powinny grać sportowcy z Łodzi, Nysy, Wołomina i Bydgoszczy. Ostatecznie zadecydowano, że łodzianie zagrają mecz nie o VII, a o piąte miejsce, zaś Bydgoszcz nie o III, a o I miejsce. W ostatnim meczu Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych naprzeciw łódzkiej drużynie stanęli rówieśnicy z Gimnazjum Sportowego z Rzeszowa, czyli słynna Resovia. Po kłopotach łodzian w początkowej fazie pierwszego seta, doprowadzili oni do wyrównania w końcówce seta i ostatecznie przechylili szalę, wygrywając pierwszą odsłonę do 22. Drugi set od początku toczył się punkt za punkt i dopiero w końcówce granej na przewagi, łodzianom udało się uzyskać wymęczoną przewagę dwóch punktów i ostatecznie wygrać całe spotkanie.

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łodzi reprezentowali: Łukasz Rajchelt, Daniel Godala, Mikołaj Filanowski, Jakub Brdak, Bartosz Michalak, Jeremi Pawliczak oraz Kacper Fryczak, Michał Ziemecki, Patryk Osetek, Kamil Kiszko-Zgierski, Piotr Lubarski, Wiktor Chudzik.