Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – kolejka XV

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2014/2015

W dniu 14.03.2015 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się piętnasta kolejka rozgrywek XVIII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Miłym akcentem było pojawienie się na meczach trenera Budowlanych Jacka Pasińskiego oraz zawodniczki ŁKS-u Agnieszki Wołoszyn, którzy tym razem zamienili się miejscami ze swoimi kibicami i będąc na trybunach gorąco ich dopingowali.

Pierwsze mecze półfinałowe rundy play-off i play-out przyniosły ogromną dawkę emocji. Nie zabrakło sensacyjnych rozstrzygnięć i wielu niespodzianek. Przypomnijmy, że spotkania rozgrywane są w formie dwumeczu, co oznacza, że każdy set, a nawet mały punkt może decydować o ostatecznym zwycięstwie jednego z zespołów.

Największą sensacją półfinałów w ekstraklasie mężczyzn była bez wątpienia pierwsza w tym sezonie porażka drużyny TKKF Dzikusy. Zawodnicy stawiani w roli absolutnych faworytów nie sprostali zadaniu i ulegli fenomenalnie grającemu tego dnia zespołowi Bakalland Ba! 2:3. Nie wiele zabrakło aby rozmiary porażki były jeszcze większe, bo faworyci przegrali dwa pierwsze sety, a trzeciego szczęśliwie wygrali w samej końcówce.

Również w pięciu setach zakończyła się rywalizacja w drugim półfinale, w którym Superata pokonała TA-NO 3:2.

W ekstraklasie kobiet największą niespodziankę sprawił zespół SportEkspert, który pokonał faworyzowany od początku sezonu Cashmire i to aż 3:0. Taki wynik przed meczem rewanżowym stawia w roli faworyta podopieczne trenera Bartłomieja Chorąziaka, którym do historycznego awansu do finału wystarczy wygranie jednego seta. W drugim półfinale pewne zwycięstwo 3:0 nad Fuksem odniosły broniące mistrzowskiego tytułu z ubiegłego roku zawodniczki No Name. W meczu o utrzymanie dużą zaliczkę punktową zdobyły zawodniczki Wyborowych, które pokonały 3:0 Dream Team.

W I lidze kobiet zespół TKKF Dzikusy I pokonał wprawdzie ŁKS Głuchych, ale tylko 3:2, co oznacza, że sprawa awansu jest w pełni otwarta, a rewanż powinien dostarczyć wielu emocji. Sensacyjnie zakończył się za to drugi półfinał, w którym Stal Głowno po raz pierwszy w historii pojedynków tych drużyn pokonała Salos Wodna i to aż 3:0. Taki wynik oznacza, że po raz pierwszy młode zawodniczki z Głowna staną przed realną szansą zdobycia medalu i awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W I A lidze męskiej coraz bliżej powrotu do ekstraklasy jest zespół Bejłocz, który w pierwszym meczu pewnie i wysoko pokonał Lozamet (3:0). Zdecydowanie ciekawiej przedstawia się rywalizacja w drugim półfinale, w którym po niezwykle zaciętym meczu Warecka Chint pokonała TKKF Zgierz 3:2. Przed meczem rewanżowym nikt nie jest w stanie wskazać faworyta, a ostatecznym zwycięstwie najprawdopodobniej będą decydowały małe punkty. W meczach o utrzymanie Wild Boyz gładko uległ Volley Centrum (0:3), natomiast dość niespodziewany opór stawiła najsłabsza po rundzie zasadniczej drużyna Gremi, która przegrała z AMC tylko 2:3 i ma jeszcze szansę na dalszą walkę w meczu rewanżowym.

W I B lidze mężczyzn sensacyjna porażka Koluszek w meczu ze Szkołą Marcina Gortata (0:3). Taki wynik stawia w bardzo trudnej sytuacji zwycięzcę rundy zasadniczej i może okazać się kluczowy w walce o bezpośredni (z pierwszego miejsca) awans do wyższej ligi. W drugim spotkaniu Fuks pewnie pokonał Juniora 3:0 i konsekwentnie zmierza do finału. W spotkaniach o utrzymanie nie poddaje się Społeczna Akademia Nauk, która w meczu z Bruklandem zdobyła dwa sety i nie pozostaje bez szans w meczu rewanżowym. Natomiast Starszaki wysoko pokonały Energeo (3:0) i w rewanżu wystarczy im jeden set do zwycięstwa w dwumeczu.

W II lidze mężczyzn niespodziewanie Team Spiryt stracił aż dwa sety w pojedynku z zespołem mŁodzianie (3:2), co oznacza, że mecz rewanżowy będzie niezwykle emocjonujący i obydwa zespoły mają realne szanse awansu do finału. Sensacyjnie zakończył się drugi półfinał. Drużyna New Team, która „rzutem na taśmę” w ostatniej kolejce rundy zasadniczej awansowała do pierwszej czwórki, aż 3:0 pokonała Volley Team i w roli faworyta wystąpi w meczu rewanżowym. W meczach o utrzymanie pewne zwycięstwo ZWiK nad VC Chlory (3:0) i sensacyjna porażka Febrisanu z najsłabszą dotychczas drużyną Kadrą B (1:3).

W III lidze mężczyzn ostatnie rozstrzygnięcia przed meczami finałowymi. Największa niespodziankę sprawili zawodnicy Terwo, którzy wygrywając dwa sety z liderem Energią zdobyli upragniony punkt gwarantujący im walkę o medale. W przyszłym tygodniu ostatnie spotkania w tej lidze. Jeden mecz zadecyduje o miejscu końcowym. O pierwsze miejsce zagra Energia z CentiNetem, o trzecie VC Nosorożec z Terwo, o piąte GOŚcie z Debiutantami, o siódme Easy z ŁKSG Inwemer, a o dziewiąte Lupi z GamaRo.

Na następną kolejkę rozgrywek zapraszamy 21.03.2015 do Szkoły Podstawowej nr 205 w godz. 8-16.