W niedzielę w Łodzi hit I ligi kobiet

W niedzielę siatkarki ŁKS Commercecon Łódź podejmą lidera I ligi kobiet. Do Budowlanych Toruń łodzianki mają tylko punkt straty. Zapowiadają się niezwykłe emocje w hali MOSiR przy ul. Skorupki 21.

W środę w hali przy ul. Skorupki ełkaesianki wygrały z Karpatami Krosno 3:0. Oprócz słabszej części drugiego seta kontrolowały przebieg spotkania i odniosły kolejne pewne zwycięstwo. Beniaminek I ligi gra bardzo dobrze, zanotował bowiem aż osiem wygranych i tylko jedną porażkę. Mimo znakomitej postawy swoich podopiecznych trener Maciej Bartodziejski podtrzymuje, że cel zespołu jest wciąż ten sam: bezpieczne utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. – A jeśli uda się ugrać coś więcej, będziemy jeszcze bardziej zadowoleni – mówi trener ŁKSCommercecon. – Cieszymy się, że dobrze nam idzie w I lidze, i chcemy kontynuować taką passę. I dodaje: – Ze środowego meczu mogę być zadowolony. W drugim secie Krosno agresywniej zagrało w polu serwisowym i to sprawiło nam trochę kłopotów, bo wkradła się mała dekoncentracja. Dziewczyny wzięły się jednak do roboty i zaczęły grać tak jak powinny. Znów odskoczyliśmy, wygraliśmy drugiego seta. W trzecim kontynuowaliśmy dobrą grę i stąd zwycięstwo.

Łodzianki zagrają teraz dwa bardzo trudne spotkania. W najbliższą niedzielę u siebie podejmą Budowlanych Toruń, czyli aktualnego lidera I ligi. Następnie czeka ich mecz z kolejną drużyną z czołówki, czyli Zawiszą Sulechów. – Budowlani to bardzo silny rywal, a wskazują na to chociażby ich wyniki. Nie przegrały przecież jeszcze w tym sezonie ani jednego meczu – mówi Maciej Bartodziejski. – W środowej kolejce pokonały po tie-breaku Ekstrim Gorlice. To bardzo trudny teren, o czym się przekonaliśmy, bo przegraliśmy w ich hali. Postaramy się jednak sprawić naszym kibicom radość. Niezależnie od wyniku dwóch najbliższych spotkań nie wiadomo, jak zakończy się liga. Teraz jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji i z tego się cieszymy – mówi łódzki szkoleniowiec, cytowany przez sport.pl.

Budowlani Toruń mają w tabeli tylko jeden punkt przewagi nad ŁKS-em, niedzielna potyczka będzie więc pojedynkiem o fotel lidera. Na potknięcie zespołów z pierwszej dwójki czyha już jednak Zawisza Sulechów, który w sobotę grać będzie z Ekstrimem Gorlice.

Pucharowe spotkanie ŁKS Commercecon Łódź z Karpatami Krosno, pierwotnie planowane na 3 grudnia, zostało przełożonę na nedzielę, 14 grudnia (początek o 15:30).

I liga kobiet, niedziela 30 listopada, g. 18:00