ZŁOTY ZESPÓŁ TRÓJEK SP 56 WIFAMA ŁÓDŹ

Nabieramy tempa w tegorocznych turniejach. Złota drużyna Sp 56 WIFAMA Łódź bez porażki wygrała ogólnopolski turniej mini siatkówki „ŻABKA CUP” Wałcz 2014 organizowanym przez UKS VOLLEY WAŁCZ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 4 W WAŁCZU.
Turniej odbył się 10-11.11.2014. W rozgrywkach wzięło udział 30 zespołów trójek z całej Polski. W pierwszym etapie utworzono trzy grupy po 10 zespołów każda. Gry toczyły się do wygranych 15 punktów -1 set.
Naszą drużynę SP 56 WIFAMA ŁÓDŹ reprezentowali:Tomasz Kwieciński/kapitan drużyny/, Alan Prądzyński, Kacper Pakos oraz Oliwier Pakos/rezerwowy/.
W grupie spotkaliśmy znane już nam dobrze drużyny z finałów Mistrzostw Polski z Drzonkowa: UKS Sulechów „3” oraz SPS Lębork. Z pierwszej fazy gry wyszliśmy bez porażki pokonując znakomite zespoły Sulechowa do 4 i Lęborka do 9.
Poziom turnieju stał na wysokim poziomie jednak dla naszych chłopców nie miało to znaczenia ponieważ wysoka dyspozycja tego dnia nie dawała rywalom szans. Nie bez znaczenia miała tu zagrywka całej drużyny dzięki której budowaliśmy szybko przewagę.
Do drugiej fazy gier awansowały 3 zespoły z grup oraz jedna z 4-go miejsca z najlepszym dorobkiem punktowym. Utworzono grupę finałową z 10-ciu drużyn. Mecze graliśmy już do 20 punktów. W tej fazie turnieju rozpoczęliśmy znów z animuszem. W meczu z dobrze grającym UKS Sulechowem „3” /nasz odwieczny konkurent/ znów miała znaczenie zagrywka. Zaczęliśmy set od stanu 10-0 dla nas. Potem tylko pilnowaliśmy wyniku. Na pochwałę zasłużył zespół SPS Lębork który grał z nami bardzo zaciekły pojedynek. Przy stanie 18-18 Kacper Pakos /który został ogłoszony przez gremium trenerów MVP turnieju/ postawił na mocną zagrywkę i tym samym ryzykując doprowadził do zwycięstwa. W ścisłym finale znalazły się także drużyny z Gdańska – UKS Jasieniak oraz UKS Gdańsk Suchanik.