Wyniki

Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – XI kolejka

W dniu 15.02.2014 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XI kolejka rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Kolejne wielkie emocje dostarczyli zawodnicy Ekstraklasy mężczyzn. Cenne zwycięstwo odniosła Iskra pokonując obrońców tytułu Superatę 3:2. Bardzo ciekawe spotkanie, bogate w spektakularne akcje i niespodziewane zwroty sytuacji trzymało w napięciu, aż do końcowego gwizdka sędziego. W decydującym, piątym secie zawodnicy Iskry udowodnili, że w sukces należy wierzyć póki ostatnia piłka nie spadnie na parkiet, wręcz wydzierając zwycięstwo z rąk przeciwników, broniąc trzy piłki meczowe i ostatecznie wygrywając ze stanu 11:14 16:14. Niespodziewanie zacięty, również pięciosetowy pojedynek stoczyła drużyna PGE S.A. z Fantomem. Dzięki zwycięstwu zawodnicy PGE wciąż nie tracą nadziei na awans do najlepszej czwórki i możliwość gry o medale.

W Ekstraklasie kobiet rozegrany został mecz decydujący o pozycji wicelidera tabeli w którym zmierzyły się drużyny Itaka Jutrzenka oraz API Rąbień. Zawodniczki Itaki prowadząc już 2:0 nie wykorzystały swojej szansy na zakończenie spotkania w trzech setach i jak to często w siatkówce bywa ostatecznie musiały uznać wyższość swoich rywalek. Na prowadzeniu z bezpieczną przewagą niezmiennie siatkarki Grid Volley.

W I lidze kobiet tym razem bez niespodzianek. Swoje spotkania pewnie wygrywały faworytki i tak w trzech setach Fuks wygrał z Energią Duo, podobnie jak Stal Gówno z ZSO nr 4. Natomiast 3:1 wygrały liderki tabeli z drużyny Energia pokonując ŁKS Głuchych a także Tsunami z ZSO nr 8.

Ciekawie jest za to w I A lidze mężczyzn, gdyż na szczycie tabeli aż trzy drużyny mają taką samą ilość punktów a o klasyfikacji decyduje liczba wygranych setów. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu pomiędzy Classą Polską a Lozametem górą byli Ci pierwsi. Dzięki zwycięstwu 3:1 awansowali na pozycję wicelidera. Prowadząca w tabeli Sborna nie miała natomiast żadnych problemów, aby pokonać ostatnie w tabeli AMC.

W I B lidze mężczyzn bardzo dobry mecz rozegrali siatkarze zespołu Warecka Chint, którzy w trzech setach pokonali Starszaków i awansowali na drugie miejsce. Dla tych drugich porażka oznacza, iż w ostatnich 3 kolejkach rundy zasadniczej będą oni musieli mocno się starać aby utrzymać miejsce w pierwszej czwórce dające możliwość gry o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Pewni tego natomiast są już zawodnicy Bejłocz, którzy zwyciężyli 3:1 Wild Boyz i z przewagą 7 punktów przewodzą stawce.

W II lidze mężczyzn sensacyjną porażkę poniósł wicelider UKS SMS ulegając 3:0 zawodnikom Elma-RK i w konsekwencji spadając na czwarte miejsce. Nie zwalnia natomiast tempa jedyna niepokonana w całej lidze drużyna UKS Fuks Sulejów. W minionej kolejce swą wyższość pokazała Popularnym zwyciężając 3:1.

Nowym liderem III ligi po szybkim zwycięstwie 3:0 nad Gomdesign został zespół VC Chlory. Ciekawe spotkanie stoczyły drużyny Damy radę oraz ŁKSG. Po emocjonujących pięciu setach, trochę niespodziewanie zwycięzcami zostali Ci drudzy.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 15.02.2014 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).