Juniorki Sparty Warszawa wygrały turniej w Rawie Mazowieckiej

Sparta Warszawa wygrała XV Jubileuszowy Turniej o Puchar Starosty Rawskiego juniorek z udziałem 12 drużyn z całego kraju. 2. miejsce zajął Barnim Goleniów, 3. ŁKS MG13 Łódź. O tym, jak zacięty był to turniej świadczy fakt, że nie było zespołu bez porażki.

Po niedzielnych zmaganiach w grupach i meczach półfinałowych w poniedziałek rozegrano w rawskiej hali „Millenium" mecze finałowe XV Jubileuszowego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Juniorek o Puchar Starosty Rawskiego. Najwięcej zainteresowania i emocji budziły oczywiście mecze o medale, ale walki i zaangażowania nie brakowało również w meczach o dalsze pozycje. W grupie walczącej o miejsca 10-12 najlepszy okazał się zespół Popradu Stary Sącz, który kolejno pokonał MKS VLO Rzeszów oraz Juvenię Rawa Mazowiecka. Gospodynie, grające najmłodszym składem ze wszystkich drużyn zajęły ostatecznie ostatnie miejsce. Siatkarki Wisły Kraków wygrały swoją grupę finałową, ostatecznie zajmując 7. miejsce w klasyfikacji generalnej. W meczu, który jak się potem okazało decydował o miejscu 8. GLKS Nadarzyn wygrał po tie-breaku z Piątką Sandomierz.

W grupie zespołów, które przegrały wczorajsze półfinały, nie brakowało emocji i walki, a wszystkie trzy spotkania zakończyły się tie-breakami. Najwięcej powodów do zadowolenia mogły mieć juniorki Skry Bełchatów, które najpierw przegrywając 0:1 z Volley Płock wygrały 16:14 w tie-breaku, następnie w trzech setach pokonały reprezentację Łotwy. Ostatecznie Łotyszki zajęły 5. miejsce, wygrywając w ostatnim meczu z młodymi siatkarkami z Płocka.

Mecze o medale rozpoczęły się od pojedynku Barnima Goleniów z zespołem ŁKS MG13 Łódź. Łodzianki dość łatwo przegrały pierwszą partię, szybko jednak wróciły do walki i po wygranej w drugim secie był remis. W tie-breaku lepsze okazały się jednak siatkarki z województwa zachodniopomorskiego. W drugim meczu doszło do rewanżu za spotkanie grupowe. Sparta Warszawa wygrała z łódzkim zespołem 2:0, a emocji nie brakowało do końca. Łodzianki tym samym zajęły ostatecznie trzecie miejsce, a mecz Sparty z Barnimem miał zadecydować o zwycięstwie w całym turnieju. Warszawianki wygrały pierwszego seta do 22, w drugim przez większość czasu musiały gonić rywalki. Dogoniły i wyprzedziły w końcówce, ostatecznie wygrywając 25:23 i całe spotkanie 2:0.

Z pewnością wszystkie 12 drużyn uczestniczących w tym naprawdę dobrze zorganizowanym turnieju wyjechało z Rawy Mazowieckiej z poczuciem zadowolenia – jeśli nie z wygranych, to z gry z silniejszymi zespołami i możliwości sprawdzenia się na tel innych zespołów z całej Polski. Nie brakowało głosów, że wszyscy chętnie wrócą do hali "Millenium" za rok, na kolejny turniej organizowany przez powiat rawski i działaczy z Rawy Mazowieckiej.