Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – VII kolejka

W dniu 23.11.2013 w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się VII kolejka rozgrywek XVII edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W Ekstraklasie kobiet po raz kolejny rozczarowują siatkarki drużyny Dzikusy I. Wielokrotne medalistki ligi w bieżących rozgrywkach ciągle nie mogą odnaleźć dobrej dyspozycji z ubiegłych sezonów. W minionej kolejce Dzikusy doznały dotkliwej i sensacyjnej porażki 0:3 w spotkaniu przeciwko beniaminkowi ligi, zespołowi Siatkarz Drużbice, który po bardzo dobrej grze zasłużenie zainkasował 3 punkty. Więcej emocji i wyrównanej gry dostarczyła rywalizacja Wyborowych z drużyną Protekt. Po długim, pięciosetowym meczu ostatecznie z podniesionymi głowami z parkietu schodziły siatkarki Protektu.
Siódmą kolejką spotkań zakończyła się pierwsza runda rozgrywek mężczyzn.
Na półmetku sezonu zasadniczego Ekstraklasie mężczyzn przewodzą zawodnicy TKKF Dzikusy, którzy w minioną sobotę nie mieli problemów z pokonaniem 3:0 beniaminka – Sokoła Rzgów. Niespodzianką natomiast zakończył się pojedynek bardzo dobrze spisującej się do tej pory drużyny Superaty oraz PGE S.A. Mimo osłabień kadrowych, obecni mistrzowie ligi, w pierwszych dwóch odsłonach kontrolowali przebieg spotkania i wszystko wskazywało na szybki trzysetowy mecz. Jednak w 3 partii po kilku niewymuszonych błędach, przeciwnicy z PGE uwierzyli, że są w stanie odwrócić losy tej rywalizacji i wszystko zmieniło się niczym w kalejdoskopie. PGE wygrywając dwa kolejne sety doprowadziło do wyrównania, by w tie-breaku nie dać szans mistrzom z Superaty wygrywając 15:7. Z potknięcia Superaty skorzystał Grid Volley, który dzięki zaskakująco łatwej wygranej nad Iskrą 3:0, awansował na pozycję wice lidera. W zespole tym widać rękę grającego trenera Andrzeja Piotrowskiego, który doskonale poukładał zespół, a Grid powoli wyrasta na „czarnego konia” rozgrywek.
W I lidze kobiet w meczu drużyn jeszcze bez zwycięstwa w tym sezonie, pierwsze punkty trafiły na konto zespołu ZSO nr 8, który po czterosetowej walce pokonał Energię Duo. Pięć setów rozegrały natomiast siatkarki drużyn o niemal bliźniaczych nazwach co wspomniany wyżej pojedynek. I tak Energia, po zaciętym spotkaniu, wywalczyła zwycięstwo 3:2 nad ZSO nr 4. Kolejne błyskawiczne zwycięstwo w trzech setach odniósł Fuks, tym razem Tsunami musiało uznać wyższość siatkarek z Sulejowa.
Remis 2:2 powoli staje się ulubionym zakończeniem spotkań siatkarzy IA ligi mężczyzn. Innowacyjna formuła, umożliwiająca nie wyłonienie zwycięscy, a wprowadzona od tego sezonu w tej klasie rozgrywkowej, w minionej kolejce miała miejsce aż w trzech z czterech spotkań. Podział punktów (po 2) nastąpił w rywalizacji drużyn AVolley.pl i Sborna, Classa Polska i zespołu Bez nazwy oraz w meczu Czarnych przeciwko Gremi. Jedynie Lozamet zainkasował cenne cztery punkty za zwycięstwo bez straty seta nad AMC, dzięki czemu zrównał się w tabeli z dotychczasowym liderem – Sborną.
W rywalizacji na szczycie tabeli I B ligi mężczyzn pomiędzy Bejłoczem a Warecką Chint, lepsza okazała się ta pierwsza drużyna, która po tym zwycięstwie 3:1 wysunęła się na cztero-punktową przewagę nad drugim i trzecim zespołem. W połowie sezonu zasadniczego widać, iż Bejłocz poważnie myśli o powrocie do IA ligi. Niespodzianką zakończyło się spotkanie wicelidera drużyny Starszaki, która nie sprostała Juniorowi przegrywając 1:3. Zaskoczeniem była również słaba dyspozycja siatkarzy Wild Boyz, którzy dość niespodziewanie nie ugrali nawet seta w meczu przeciwko przedostatniej drużynie tabeli – Brukland.
W II lidze mężczyzn dopiero w siódmej kolejce lider UKS Fuks przegrał, ale jedynie pierwszy w sezonie set. Drużynie Vent Energy udało się ugrać jedną partię, jednak w trzech pozostałych odsłonach rewelacyjnie spisujący się siatkarze Fuksa nie dali szans rywalom na zwycięstwo w całym meczu wygrywając 3:1. W spotkaniu dwóch ostatnich drużyn tabeli, obserwowaliśmy dużo emocji oraz bardzo zacięte widowisko. Po pięciosetowej walce, pierwszy mecz w sezonie wygrał zespół Elma-RK pokonując 3:2 Popularnych.
W III lidze mężczyzn pasjonująca rywalizacja o czołowe lokaty trwa. Po gładkim zwycięstwie 3:0 nad Dar Car, zespół VC Chlory powrócił na fotel lidera. W gonitwie o pierwsze miejsce dystansu nie tracą zawodnicy ZWiK, którzy również w trzech setach pokonali Gomdesign.
Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 30.11.2013 roku (sobota) w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).