Siatkarki ŁKS wygrały Turniej o Puchar Commercecon

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź wygrały wszystkie swoje mecze w III Turnieju o Puchar Commercecon i pewnie zgarnęły najważniejsze trofeum. Najbardziej cenną wygraną z pewnością jest ta z Minczanką Mińsk.

Turniej o Puchar Commercecon odbywał się już po raz trzeci w Łodzi. W żadnej z poprzednich dwóch edycji łodziankom nie udało się zająć najwyższego miejsca, ale widocznie do trzech razy sztuka. Pierwsze miejsce w tym towarzyskim turnieju należy docenić szczególnie, bowiem w tym roku przeciwnicy, którzy przyjechali do Łodzi, byli z najwyższej półki.

Łodzianki rozpoczęły zawody od piątkowego meczu z Minczanką Mińsk, trzecim zespołem białoruskiej ekstraklasy, który w tym sezonie grać będzie w europejskich pucharach. Białorusinki przyjechały wprawdzie do Łodzi bez swoich dwóch podstawowych zawodniczek powołanych do reprezentacji, jednak mimo tego podopieczne serbskiego szkoleniowca Branislava Moro prezentowały się nadzwyczaj dobrze. Siatkarki ŁKS już od pierwszych piłek udowodniły, że nie jest im straszna sława przeciwnika i walczyły z Minczanką jak równy z równym. Po zaciętej i emocjonującej końcówce wygrały pierwszego seta 28:26. W drugiej partii łodzianki nie dały już większych szans rywalkom i ku zaskoczeniu serbskiego trenera i zgromadzonych w hali przy al. Unii Lubelskiej kibiców pewnie wygrały do 20. W trzecim secie trener Michał Cichy wpuścił na parkiet trzy juniorki, ale nie odbiło się to na jakości gry zespołu. Wprawdzie łodzianki przegrały tego seta 26:28, ale nie było widać dużej różnicy pomiędzy drużynami. W czwartej partii na parkiet powróciła pierwsza szóstka i ŁKS ponownie triumfował, wygrywając całe spotkanie 3:1 i sprawiając ogromną niespodziankę. W drugim piątkowym meczu Sokół Katowice pewnie pokonał 3:0 Łaskovią Łask.

Sobotnie mecze rozpoczęły się rywalizacją Minczanki i Łaskovii. Przewaga białoruskiego zespołu była ogromna i po trzech krótkich setach łaskovianki schodziły z boiska pokonane. W drugim meczu ŁKS zmierzył się z katowickim Sokołem, który pałał żądzą rewanżu za ubiegłotygodniowe spotkanie, wygrane przez łodzianki 3:1. Nic z tego nie wyszło, ełkaesianki ponownie pokonały rywala w takim samym stosunku pokazując, że w tym sezonie dysponują silniejszym składem niż zespół z Katowic. Dwie godziny po tym spotkaniu biało-czerwono-białe ponownie wybiegły na parkiet, by zmierzyć się z Łaskovią. W składzie zespołu z Łasku znalazło się aż siedem byłych zawodniczek ŁKS, a gdy do zespołu dołączy jeszcze Katarzyna Machnicka, w sumie będzie ich osiem. Mimo sporej motywacji Łaskovia nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z dobrze dysponowanym na dwa tygodnie przed ligą łódzkim zespołem i szybko przegrała 0:3. Po meczu obie drużyny rozegrały dodatkową partię, w którym Łaskovia pokonała zespół juniorski ŁKS 25:22.

W ostatnim spotkaniu turnieju Minczanka wygrała 3:1 z Sokołem, zajmując ostatecznie drugie miejsce w turnieju. Już po oficjalnym zakończeniu zawodów, które odbywały się pod patronatem Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej przedstawiciele białoruskiego klubu bardzo chwalili nie tylko organizację zawodów, ale również zespół ŁKS. Przyjazd Minczanki do Łodzi to początek szerszej współpracy pomiędzy oboma klubami, który mamy nadzieję przyniesie wiele korzyści wszystkim stronom. Najlepszą zawodniczką całego turnieju wybrano rozgrywającą ŁKS Commercecon Łódź, Aleksandrę Filip, która odebrała pamiątkową paterę ufundowaną przez Łodzki Związek Piłki Siatkowej.

Łodzianki rozgrywki ligowe rozpoczną w niedzielę 29 września meczem w Nowym Dworze Mazowieckim. Za tydzień jada jeszcze na turniej towarzyski do Poznania, gdzie ich rywalami będą miejscowy Energetyk oraz Chemik II Police.

1. ŁKS Commercecon Łódź       3  9 pkt. 9:2
2. Minczanka Mińsk (BLR)         3  6 pkt. 7:4
3. Sokół'43 Katowice                 3  3 pkt. 5:6
4. Łaskovia Łask                       3   0 pkt. 0:9