Wyniki

Juniorzy Skry Bełchatów bez medalu

Zespół Skry Bełchatów zajął czwarte miejsce w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów. Decydujące o brązowym medalu spotkanie bełchatowianie przegrali po tie-breaku z warszawskim Metrem. Awans do ćwierćfinału MP młodzików i młodziczek wywalczyły wszystkie zespoły z naszego województwa.

Młodzi siatkarze Skry Bełchatów udział w turnieju finałowym rozpoczęli wyśmienicie. Po wygranych w grupie A 3:1 z Jastrzębskim Węglem i AZS UWM Olsztyn już w czwartek wieczorem byli pewni gry w półfinale. W piątkowym spotkaniu o 1. miejsce w grupie ulegli jednak 1:3 zespołowi Metro Warszawa i ostatecznie zajęli drugie miejsce.

W sobotnim półfinale bełchatowianie zostali rozbici w trzech setach przez siatkarzy Resovii Rzeszów i pozostała im walka o brązowy medal mistrzostw Polski. W niedzielę zmierzyli się w meczu o najniższy stopień podium ponownie z warszawskim Metrem i… ponownie przegrali. Tym razem po tie-breaku. Skra musi się więc zadowolić czwartym miejsce w tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów oraz indywidualną nagrodą dla Jana Fornala, najskuteczniejszego zawodnika turnieju finałowego. – O porażce zadecydowały niuanse – opowiadał Konrad Piechocki, prezes PGE Skry. – Nasi siatkarze przez cały sezon nie grają razem, bo część uczy się w Spale, a dwóch było wypożyczonych do AZS Częstochowa. Przede wszystkim zabrakło nam zgrania – dodał.

Tytuł mistrzowski zdobyli siatkarze Norwida Częstochowa, którzy w finale pokonali Resovię 3:1.

Rozgrywki o mistrzostwo Polski rozpoczęli również najmłodsi. W rozegranych w miniony weekend turniejach 1/8 finału młodzików i młodziczek doskonale spisały się drużyny z naszego województwa. Do ćwierćfinału awansowały zarówno siatkarki Dziewiątki Łódź jak i MKS-16 Łódź a także zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki i Juvenii Rawa Mazowiecka. Turnieje ćwierćfinałowe już za dwa tygodnie.