Pucharowe porażki naszych drużyn

W środę rozegrane zostały pierwsze mecze VI rundy Pucharu Polski siatkarek. Na tym etapie rozgrywek walczą jeszcze dwie drużyny z naszego województwa, niestety, obie wczoraj przegrały swoje mecze.
Pierwszoligowe siatkarki Jedynki Aleksandrów Łódzki podejmowały siódmy zespół po rundzie zasadniczej ORLEN Ligi, Impel Wrocław. Podopieczne trenera Mariusza Bujka doskonale rozpoczęły to spotkanie, gromiąc wyżej notowanego rywala do 15. W kolejnych setach wrocławianki grały już o wiele lepiej, a trener Bujek oszczędzał swoje zawodniczki na ważny mecz ligowy z Chemikiem Police (sobota, g. 18:00). W efekcie Impel wygrał trzy kolejne sety i całe spotkanie i jest w doskonałej sytuacji przed poniedziałkowym rewanżem we Wrocławiu.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Impel Wrocław 1:3
(25:15, 15:25, 22:25, 17:25)

Składy zespołów:
Jedynka: Wilk, Babicz, Kaliszuk, Jordańska, Mieszała, Tomczyk, Nowakowska (libero) oraz Przepiórka, Michalkiewicz i Natanek
Impel: Ognjenović, Mroczkowska, Polak, Wilson, Szkudlarek, Pyziołek, Medyńska (libero) oraz Konieczna

Niemiłą niespodziankę swoim kibicom sprawiły siatkarki Budowlanych Łodź. Podopieczne trenera Macieja Kosmola w trzech setach uległy w Krakowie pierwszoligowemu AZS UEK Kraków. Nie napawa to optymizmem przed niedzielnym rewanżem (hala Parkowa przy ul. Małachowskiego, g. 17:00). Łodzianki, aby awansować do ćwierćfinału, w niedzielę muszą wygrać 3:0 i nie pozwolić rywalkom na zdobycie więcej niż 60 małych punktów. Mimo przewagi własnej hali i piłek MIKASA zadanie to wcale nie musi się okazać takie łatwe.

Eliteski AZS UEK Kraków – Budowlani Łódź 3:0
(25:14, 25:21, 27:25)

AZS UEK: Wawrzyniak, Wąsowska, Król, Cabańska, Skiba, Fedorów, Sroga (libero) oraz Urban, Połeć i Sadowska
Budowlani: Wójcik, Bryda, Mikołajewska, Kruk, Pycia, Sikorska, Durajczyk (libero) oraz Ampudia, Ściurka i Thompson