Publiczne Gimnazjum nr8 czwarty rok z rzędu najlepszą szkołą w województwie

Publiczne Gimnazjum nr 8 czwarty rok z rzędu najlepszą szkołą w województwie łódzkim w siatkówce plażowej chłopców.

W finale Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Chłopców rozgrywanych w dniu 8 czerwca 2016 r. w Strumianach k/Burzenina, łódzkie Gimnazjum reprezentowali mistrzowie Łodzi, para Jakub Brdak i Bartosz Michalak.
W pierwszym spotkaniu duet z „ósemki” zmierzył się z parą z Gimnazjum w Rzeczycy i od samego początku odrabiał straty do przeciwnika, by ostatecznie wygrać na przewagi 22:20.
W meczu ćwierćfinałowym łodzianie rywalizowali z rówieśnikami z Sieradza, których udało się pokonać bez większych kłopotów.
W półfinale mistrzowie łodzi podejmowali zespół z Gimnazjum w Ozorkowie, i tak jak w pierwszym meczu łódzka para miała ogromne kłopoty by zbliżyć się dorobkiem punktowym do przeciwników. Udało się dopiero przy wyniku 18:18 i wygrać kolejne spotkanie na przewagi.
W meczu o złoto para Brdak/Michalak grała z reprezentacją Gimnazjum w Warcie, w której to składzie grał zeszłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w Siatkówce Plażowej. Od początku spotkania ton nadawali gracze z Warty, ale to jednak łodzianie w końcówce dogonili i wygrali na przewagi pierwszą partię. W drugiej odsłonie znów od początku przeważała para z Warty. Łodzianie znów dogonili, jednakże ulegli swoim przeciwnikom znowu grając końcówkę seta na przewagi. Tie-break zaczął się szczęśliwie dla warciańskiego duetu, który zaczął od prowadzenia 5:1. Łódzka para doprowadziła do wyrównania przy stanie 10:10 i do końca partii rywalizacja toczyła się „punkt za punkt”. Bardziej odporna na stres okazała się para z Łodzi, która ostatecznie wygrała trzeci set 16:14 i to ta drużyna mogła świętować zdobycie złotego medalu wojewódzkiej Gimnazjady w roku szkolnym 2015/16.
Nauczycielem i trenerem łódzkiego duetu jest Bartłomiej Ostrowski.